+

AH-432 Elektrický invalidní vozík – revize

OTÁZKA:
Elektrický invalidní vozík – revize

Rád bych ze zeptal na následující:
Zákazník mě oslovil, že potřebuje provést revize spotřebičů pro svoji dceru, která bude bydlet na ubytovně, neboť toto vyžaduje správce ubytovny. Jedná se o pohybově postiženou osobu, která se pohybuje pomocí elektrického invalidního vozíku. Je mi jasné, že nabíječ pro tento vozík se reviduje podle ČSN 33 1600 ed. 2. Ale prý je požadavek i na revizi vlastního elektrického vozíku. Jedná se o vozík napájený bateriemi 24 V DC. V návodu výrobce jsem nenašel žádnou ČSN, dle které byl vozík vyroben a výrobcem je doporučena pouze jednoletá kontrola u odborného servisu, která obsahuje z elektrické části pouze kontrolu baterií. Dle mého soudu se jedná v podstatě o stroj a výrobce na něj nedoporučuje provádění nějakých revizí. Pouze doporučuje kontrolu (pneumatik, polstrování, stavu baterií, kontrola nosného rámu a ovládání).
Provádění revize je dle mého soudu přehnané a ani si nedovedu představit, co by mělo být předmětem například měření.
Je tedy možné do protokolu o revizi nabíječe k tomuto vozíku napsat poznámku, že vozík nemá žádné viditelné poškození, a tím takříkajíc uspokojit, dle mého soudu přehnané, požadavky správce ubytovny?

Otázku podává: Jiří Buben
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 5. 9. 2011
 
 
Facebook Obchod IN-EL