+

AH-482 Označení pohyblivých přívodů ke spotřebičům

OTÁZKA:
Označení pohyblivých přívodů ke spotřebičům

U zákazníka jsem prováděl revize el. spotřebičů. Všechny spotřebiče měly inventární číslo, které jsem napsal do revizní zprávy. Až na prodlužovací přívody. Ty jsem při předchozí revizi označil fixem (permanent). Nějaká kontrola označila toto za nedostatečné. Při nynější revizi jsem tyto prodlužovací přívody označil navlékacími štítky u vidlice. Bylo mi vytknuto, že nejsou označeny všechny napájecí přívody: k počítačům, tiskárnám, monitorům, prostě vše co má vidlici. Nechápu, k čemu by to bylo dobré. Beru spotřebič jako celek, přechodový odpor měřím se zasunutým přívodem do spotřebiče, nikoli jen samotný, to je nanic, rozhodující je právě kontakt mezi přívodem a vstupními kontakty spotřebiče, např. počítače, tam je "ta bolavá pata", zde jsou problémy. Nechal jsem vyměnit již několik přívodních kabelů a znovu celý spotřebič přeměřil. Výměna nevyhovujícího napájecího kabelu je podle mě oprava spotřebiče. Beru spotřebič jako celek. To bych musel podle této teorie samostatně označit i napájecí zdroj, a v počítači vlastně všechno, není přece problém vyměnit jednotlivé karty (desky), které také mohou změnit naměřené hodnoty a celou bezpečnost spotřebiče. Otázka zní, je označení pouze inventárním číslem, popř. výrobním číslem dostačující a nebo k těmto údajům musím ještě označit a do revizní zprávy uvést číslo napájecího vedení k danému spotřebiči?

Otázku podává: Ján Fedorňák
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 29. 4. 2013
 
 
Facebook Obchod IN-EL