+

AH-520 Elektrické spotřebiče – řemeslná činnost v prostoru školy

OTÁZKA:
Elektrické spotřebiče – řemeslná činnost v prostoru školy

Při revizi elektrických spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed. 2, kterou jsem prováděl v bufetu na základní škole, jsem se dostal do rozepře s provozovatelem bufetu poté, co jsem spotřebiče, které se výhradně používaly v bufetu (jednalo se o prodlužovací přívody, toustovač, chladnička, lednice) zařadil do skupiny C. Provozovatel (někdo mu nejspíše poradil) byl názoru jiného, tvrdil, že tyto spotřebiče musí být zařazeny do skupiny D. Snažil jsem se mu marně vysvětlit, že bufet se sice ve škole nachází, ale nejedná se o veřejně přístupný prostor, tudíž spotřebiče nemůže zařadit do skupiny D, nýbrž do skupiny C. Já osobně pod pojmem veřejně přístupný prostor chápu, že v daném případě, tj. ve škole, by do tohoto prostoru bufetu měly přístup děti, učitelé, uklízečky (jako je tomu třeba ve třídě), zkrátka kdokoli bez jakéhokoliv omezení, což v daném případě není pravda. V bufetu se pohybuje maximálně obsluha bufetu, popř. osoba, která bufet zaváží, dále spotřebiče obsluhuje zase max. obsluha bufetu, tudíž dle mého názoru nelze tento prostor brát jako veřejně přístupný.
Prosím o vysvětlení daného problému.

Otázku podává: Vlastimil Chalupa
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 6. 8. 2014
 
 
Facebook Obchod IN-EL