+

AD-530 K signalizaci detekce zvýšené koncentrace CO v garážích BD

Chci se vás tímto zeptat na váš odborný názor, popř. odkaz na legislativu, která problematiku řeší. Konkrétně mě zajímá způsob optické a popř. akustické signalizace v hromadných garážích „pod bytovými domy“. V diskuzích a odborných článcích se vždy uvádí formulace uvedená v předchozí větě. Samozřejmě, nějakou legislativu jsem si rovněž našel, ale v tomto směru není zcela podrobná. Nikde není jasně psáno, jak má optická signalizace vypadat. Jestli postačí výstražné fotoluminiscenční cedule např. ve spojení se zábleskovým majákem, nebo je nutné mít osvětlené tabule. Zase otázka, jestli u nich dále musí být zábleskový maják? Je jasné umístění. Jednak ve vstupu do garáží ze schodiště, u vjezdu z venkovního prostoru a samozřejmě v samotném prostoru garáží. Další otázkou je akustická signalizace. Je někde definována minimální požadovaná intenzita v dB?

Dokázal byste mi toto prosím nějakým způsobem objasnit nebo upřesnit, aby vše bylo v souladu s platnou legislativou v ČR a ne podvoleno loby distribujících firem.

Martin Prejza

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 8. 11. 2016
 
 
Facebook Obchod IN-EL