+

AA2-069 Sledování vnitřní impedance sítě

V ČSN 33 2000-4-41 ed. 2, čl. 411.4.4 je uvedena podmínka automatického odpojení od zdroje a je zde uvedeno: Zs je impedance v ohmech poruchové smyčky obsahující – zdroj, vodič vedení až k místu poruchy a ochranný vodič mezi místem poruchy a zdrojem. Je toto myšleno pouze pro vodič fázový a vodič ochranný v síti TN-S, takže vodič PE? Nebo tyto požadavky článku 411.4.4, platí také pro vnitřní impedanci sítě mezi L a N? Pokud bude v instalaci použit chránič, tak mi pomůže při ochraně před NDN. Ale pokud bude zkrat mezi L a N, musí být splněny požadavky tohoto článku. Ve vašem článku měření impedance vnitřní sítě, jsem se nedočetl, jestli do výpočtu také dosadit bezpečnostní koeficient 1,5 anebo stačí, že zkratový proud bude větší než vypínací schopnost předřazeného jističe. Pokud mi nebude vyhovovat impedance třeba na světelném obvodu, tak tam dám chránič a požadavku na automatické odpojení před NDN vyhovím. Ale, co s vnitřní impedancí, kdy při jištění 10 A/B je naměřeno 3,5 ohmu, což nevyhovuje požadavku 1,5 x Zs x Ia =Uo? Vyhoví 230 V/3,5 = 65 A při měření mezi L a N?

Pavel Haniger

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 3. 3. 2017
 
 
Facebook Obchod IN-EL