+

AA3-326 Průřezy vodičů ochranného pospojování

I když mám k dispozici Vaši tabulku pro průřezy ochranných vodičů a vodičů pospojování „praktická pomůcka 2", stále si nejsem jistý s volbou průřezu ochranného pospojování. A tak mám několik otázek pro následující případ: hlavní rozváděč objektu je připojen 2x kabely AYKY 3J × 240 + 120 a HOP je k uzemnění připojena drátem FeZn 50 mm2.

Otázky:
1. Jaký je průřez vodiče ochranného pospojování od HOP do hlavního rozváděče?
2. Jaký je průřez vodiče ochranného pospojování od HOP do podružného rozváděče připojeného kabelem CYKY 3J x 120 + 70?
3. Jaký je průřez vodiče ochranného pospojování pro pospojení stínění přípojky sde, přípojky plynu, přípojky vody?
4. Jaký je průřez vodiče ochranného pospojování pro pospojení rozvodů VZT, která je napájená z podružného rozváděče připojeného kabelem typu CYKY 4J × 70?

K těmto otázkám mě nutí poznámka v ČSN 33 2000-5-54 ed. 3 v čl. 544.1 na stránce 21: " potřeba zvážit, zda v případě poruchy vodiče PEN nenahrazuje hlavní pospojování jeho funkci. Potom je třeba vodič hlavního pospojování dimenzovat jako vodič PEN". Dále mám z minulosti zažito, že z HOP by měly odcházet veškeré vodiče ochranného pospojování o stejném průřezu, i když se jedná jenom o pospojení např. plynové přípojky.

Petr Semilský

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 7. 4. 2017
 
 
Facebook Obchod IN-EL