+

AF-178 Výrobky pro zóny v koupelně

Podle čl. 701.55 ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 mohou být v zóně 1 pouze el. zařízení, která jsou upevněná a s pevným elektrickým připojením. Zařízení musí být pro umístění v zóně určeném výrobcem v pokynech pro montáž a použití.

1. Existuje značka nebo nápis, který by přímo na výrobku označoval jeho určení do zóny 1, nebo je to uvedeno pouze v pokynech na příbalovém letáku?

2. Pro zónu 2 již norma nepřikazuje výrobci uvést, že se jedná o zařízení do zóny 2? Pro el. zařízení do zóny 2 postačí označení IPX4 ve smyslu čl. 701.512.2 ČSN 33 2000-7-701 ed. 2? V zóně 2 může být kromě zásuvek (výjimka SELV, PELV) vše (ventilátor, svítidlo…) co má krytí IPX4.

Josef Havel

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 9. 6. 2017