+

DA-611 Svítidla a patice, kontroly proudových chráničů

1. Co s tím, když ve svítidlech s paticí GU10 jsou žárovky na 230 V? Prý, že mají být na 12 V. Chtěl jsem, aby demontovali nějaké svítidlo a podívali se na štítek. Ty jsou ale po těch letech nenávratně pryč.

2. Revizní technik požaduje po provozovateli knihu (sešit) kontrol proudových chráničů. Tak to mne nějak dorazilo, protože o něčem takovém jsem do teď neslyšel. Existuje něco takového? Výrobci chráničů doporučují po určité době provést funkční zkoušku chrániče. Ta doba je různá, záleží na výrobci, jak to stanoví (doporučí). Ale že by měla být zavedena nějaká kniha (sešit) kontrol, tak na to jsem docela koukal. Můžete mi sdělit, jak to je? Lze něco takového po provozovateli požadovat? Mně to v poslední době připadá, že se to tady všechno zbláznilo a i ten, co o elektrice jen něco slyšel a ví, že to "kope", chce být důležitý a vymýšlí "hovadiny", které, pokud nebudou podle jeho představ realizovány, tak je schopen dohnat podnikatele až do blázince. Tady je to o to horší, že tohle požaduje revizní technik elektro. Tak já teď nevím, co s tím. Jestli mu vynadat a nějak ho "usměrnit" anebo opravdu tu evidenci zavést.

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 31. 8. 2017
 
 
Facebook Obchod IN-EL