+

DA-631 Kvalifikační stupně podle vyhlášky č. 50/1978 Sb.

Mám dotaz ohledně získávání kvalifikačních stupňů dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. Máme pracovníka s kvalifikačním stupněm § 6 "Pracovník pro samostatnou činnost" který má praxi 15 let na zařízení nad 1 000 V. Z organizačních důvodů potřebujeme pracovníka pro řízení provozu, tedy s kvalifikačním stupněm § 8 "Pracovník pro řízení činností.......a pro řízení provozu". Je tedy možné po provedení proškolení a zkoušek podle vyhlášky č. 50/1978 Sb. využít zmíněného pracovníka s kvalifikačním stupněm § 6 s tím, že se přeskočí § 7? Můj názor je že ano, protože splňuje požadavky pro pracovníky uvedené v § 7 odstavec 1 nebo v § 6 odstavec 1.

Zdeněk Vízner

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 6. 9. 2018
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL