+

AD-570 Velkokapacitní seník s technologií dosoušení sena

Měl bych dotaz ohledně určení prostředí u velkokapacitního seníku, který budeme projektovat. Z informací, které uvádí dodavatel technologie – rakouská firma – nejsem moc moudrý a opatrnost mi velí zbystřit, jelikož mi připadá, že kolegové v Rakousku neřeší tolik bezpečnost jako my. Jedná so o velkokapacitní halu o rozměrech 72 × 18 m. První, co mě zarazilo, je to, že tento objekt je deklarován jako nevýrobní objekt. Toto bych bral u seníku, ve kterém se bude pouze skladovat jinde nasušené seno. Zde ale bude instalována rakouská technologie na dosoušení sena, která bude tahat z pod střechy sluncem ohřátý vzduch a přes odvlhčovač a ventilátor ho bude distribuovat do jednotlivých kójí se senem. Nad těmito bude jezdit pod stropem zavěšený nakladač s obsluhou. Hala bude tvořena ocelovými nosníky a vnitřním opláštěním z desek OSB (pro vysvětlení: termín OSB desky vznikl z anglického Oriented Strand Board – desky z orientovaných plochých třísek). Já jsem hned zareagoval, že ten seník bude minimálně tvořen konstrukcí haly z hořlavých materiálů a dále pak povaha skladovaného, respektive zpracovávaného materiálu je také poměrně hořlavá. S kolegou jsme ještě narazili na problém, že by eventuální senný prach mohl být nebezpečný z hlediska výbuchu. Můžete mi prosím poradit, jak z tohoto hlediska uchopit protokol VV, protože dodavatel technologie, a i to provedení stávajících seníků v Rakousku se tváří tak, že je vše v normálním prostředí. To se mi ale vůbec nezamlouvá a nerad bych šel takto s kůží na trh.

Tomáš Kupec

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 21. 11. 2018
 
 
Facebook Obchod IN-EL