+

AA1-334 Chrániče ve velkokapacitních kuchyních

Rád bych se zeptal, zda je nutné používat chrániče pro zásuvky ve velkokapacitních kuchyních. Obecně se v nich nachází zásuvky pro předem určené spotřebiče (které se ale mohou změnit) a dále zásuvky pro předem nedefinované spotřebiče (např. u linky – pro mixéry apod.). Lze vycházet z ČSN 33 2000-4-41 ed. 3, kde se uvádí, že chrániče musí být na zásuvkách, které mohou být používány laiky a jsou pro všeobecné použití? Lze uvažovat s proškolením obsluhy a s tím, že zásuvky nejsou pro všeobecné použití? TNI 33 2130 čl. 6.2.1 (pokud chápu správně) doporučuje použití chráničů, ale nepřikazuje.

A. Brčák

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 23. 11. 2018
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL