+

AD-571 Požární řešení kabeláže objektu

Jaké jsou kladeny požadavky na kabeláž dle ČSN 73 0802 čl. 12.9.3 b), 1) vyhovují požadavkům podle čl. 12.9.2 bodu a)?

Odkaz na čl. 12.9.2. bodu a) je zmatečný a není jasné, jakou kabeláž je nutné použít.

Pro příklad ještě doplňuji, že se jedná o kabeláž, která neslouží protipožárnímu zabezpečení objektu. Pro pochopení zvažme užití kabeláže pro úseky bez požárního rizika, s požárním rizikem, v CHÚC, tak i mimo tyto prostory a neberme v úvahu splnění čl. 12.9.3 bodu 2 a 3.

Předpokládám, že pokud není splněn požadavek čl. 12.9.3, 2 a 3, je dostačující použít kabeláž B2cas1d1 (d1 dle vyhlášky) a není nutné použít kabeláž P15-R, samozřejmě v případě, že kabeláž neslouží protipožárnímu zabezpečení objektu (kabeláž nenapájí žádné PBZ, ale např. zásuvky určené pro úklid).

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 29. 11. 2018
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL