+

AF-011 Pospojování van, přemosťování plynoměrů

OTÁZKA:
Pospojování van, přemosťování plynoměrů
V normě ČSN 33 2000-7-701 pro koupelny se píše, že v bytovém jádře se mají spojit všechny kovové části, tj. kovová potrubí, plynová potrubí, vana, kovová konstrukce jádra a ochranný obvod zásuvek. Já se s energetikem dohaduji, když on tvrdí, že se nemusí spojovat vana, jestliže je vodovod z plastu a stoupací vedení je odděleno stěnou z umakartu. Já tvrdím, že podle normy se musí pospojit a to taky proto, že je to v zóně 3, která je od zóny 2 v délce 2,4 m. Také se dohadujeme, zda mají být plynoměry překlenuty, když plynová trubka ústí do kuchyně a ne do koupelny. Já tvrdím, že by měl být plynoměr překlenutý, i když jsem to v žádné normě nenašel. Dohadujeme se také, když je jako ve staré zástavbě topení v koupelnách, jestli má být kohout od topení překlenut a nebo ne. Já tvrdím, pokud spoj splňuje přechodový odpor tak né a taky to samé si myslím u podpěr, které se dávají k plynoměrům. A jak se má posuzovat pospojení v koupelnách, když v koupelně není zásuvka, ale nikdo nezaručí, že si jí tam nájemce nenechá zavést kvůli pračce.
Občas se dohaduji s firmami, které dělají plyn, že musí podle normy ČSN 33 2000-4-41 pospojit ve sklepech plyn s hlavním uzemněním a kovovým potrubím, pokud tam je, a s vedením na hlavní přípojnici. Samozřejmě jim řikám, že v bytech u stoupacího vedení musí spojit plyn s hlavním lanem pospojení, ale nesmí ho použít plyn jako hlavní svod.
Prosím vás o váš názor a vyjádření.
Otázku podává: --
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 22. 5. 2003
 
 
Facebook Obchod IN-EL