+

DB-038 Nové normy na osvětlení komunikací (nový příspěvek 28. 7. 2005)

OTÁZKA:
Nové normy na osvětlení komunikací

Chtěl jsem se Vás zeptat, kterou normou se mám řídit, pokud osvětluji parkoviště. Technické požadavky z ČSN 36 0410 se mi nezdají dostatečné.

Otázku podává: Khynych
ODPOVĚĎ:

V současné době jsou normy pro osvětlení komunikací v revizi. Zavádějí se nové evropské normy (soubor EN 13201) a jejich převzetí do soustavy ČSN zpracovává firma ELTODO a.s. Praha 4, Novodvorská 1010/14. Pokládáme za vhodné postupovat již v souladu s návrhy nových norem.

Odpověď zpracoval: Ing. Michal Kříž
nový příspěvek 28. 7. 2005

Dotaz:
Chtěl jsem se zeptat, kterou normou se mám řídit pro osvětlení pozemních komunikací. V novém souboru norem ČSN EN 13201 se mi nedaří získat ČSN EN 13201-1, na kterou se návazné normy odvolávají. Mám se řídit stávající ČSN 34 0410, nebo už je neplatná?
Michal Khynych

Odpověď:
ČSN 36 0410 nadále platí. Protože v současné době probíhá přechodné období, kdy přicházejí postupně v platnost normy souboru EN 13201 pro osvětlení silničních komunikací, doporučujeme Vám, abyste při uzavírání smlouvy na zpracování projektu osvětlení pozemních komunikací uvedl, že projekt bude zpracován podle ČSN 36 0410:1984 platné v době zadávání projektu. Popř. můžete ještě uvést, které požadavky souboru ČSN EN 13201 budou uplatněny nebo ke kterým těmto požadavkům bude přihlédnuto.
Odpověď zpracoval: Ing. Michal Kříž

Vytvořeno: 28. 2. 2005
 
 
Facebook Obchod IN-EL