+

AH-203 Revize spotřebičů spadajících do záruční lhůty

OTÁZKA:
Revize spotřebičů spadajících do záruční lhůty

Dotaz 1:
Měl bych dotaz k dotazu AH-193 revize nového spotřebiče?
V nové normě na revize spotřebičů ĆSN 33 1610 se píše v čl. 5.3 pod tabulkou 1 v poznámce bod 7, že se u spotřebičů v záruční době provádějí měření el. parametrů.
Provádím u jedné firmy, která si mě pozvala, revize el. spotřebičů a ručního nářadí. Firma je v objektu, který je nově postavený, je rok v provozu a z větší části je veškeré vybavení ve firmě, např. ruční vrtačky, ruční úhlové brusky, počítače, tiskárny atd., rok staré. Záruka je na nové spotřebiče 2 roky a v některých případech i 3 roky (např. počítače). Podle Vaši odpovědi na dotaz AH-193 to tedy znamená, že pokud se prokáže, že byl stav zařízení ověřen výrobcem v souladu s požadavky zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a jeho prováděcích nařízení vlády, není třeba provádět jeho výchozí revizi?
Proč je tedy uvedeno v ĆSN 33 1610 čl. 5.3 bod 7, že se u spotřebičů v záruční lhůtě provádějí měření el. parametrů, jak jsem již uvedl výše.

Dotaz 2:
Monitory a tiskárny mají třívodičový přívod a jsou celé z plastu. Mám je posuzovat jako spotřebič třídy I nebo II?

Dotaz 3:
Existuje seznam, dle kterého mohu posoudit, zda se jedná o pracovní stroj, spotřebič nebo ruční nářadí?

Otázku podává: ---
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 6. 12. 2005
 
 
Facebook Obchod IN-EL