+

AC-104 Vysoké hodnoty odporu uzemnění (nový příspěvek 17. 9. 2007)

OTÁZKA:
Vysoké hodnoty odporu uzemnění

Dobrý den, reaguji na Vaší odpověď (AC-097). Mám podobný problém. Hřbitovní domek, hřebenová soustava, 2 svody. Přechodový zemní odpor je 240 a 270 ohmů. Domek slouží jako byt a zároveň jako dílna a prodejna pro správce hřbitova, tedy pro podnikání. Zdá se mi to moc. I když píšete, že by odpor mohl být i několik desítek ohmů. Otázka je, kolik pásky, spíše asi zemnících tyčí je položeno, resp. tyčí zatlučeno. To by znamenalo odkopat a překontrolovat. A nebo to dle Vašeho názoru mohu schválit jako vyhovující. Já za sebe to schválit nechci.
Kolik tyčí, např. 1,5 m dlouhých, by mělo nahradit pásku 5 m?

Ještě předchozí dotaz doplňuji:
Na serveru Elektrika.cz jsem četl článek p. Jiřího Kutáče a p. Miroslava Minaříka s názvem K nejasnostem nového souboru norem ČSN EN 62305 ze dne 10. 7. 2007. Zde autoři píší, že stávající hromosvody se musí revidovat dle ČSN 34 1390. To by znamenalo, že přechodový odpor uzemnění i u bytových domů musí být do 15 ohmů. Proto bych se chtěl zeptat, lze nebo nelze využít nového souboru ČSN EN 62305? (Já jsem tuto možnost již využil, což by při nemožnosti využít znamenalo, že mnou revidované zařízení, které mělo některé svody o Rpř. = 70 ohmů nevyhovuje.) Nyní jsem revidoval zařízení o třech svodech a Rpř. = 270; 56; 270; a celkovém Rpř. = 20 ohmů. Podle ČSN 34 1390 nevyhovuje a co podle nového souboru norem?

Dále by mě zajímalo v kterém článku je definice objektů I, II, III a IV.
Nemohu to najít.
Myslím tím co se považuje za bytový, popř. obytný dům apod.

Otázku podává: Ján Fedorňák
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 27. 8. 2007
 
 
Facebook Obchod IN-EL