+

DC-041 Prohlášení o shodě – kdo je vypracovává

OTÁZKA:
Prohlášení o shodě - kdo je vypracovává

Prosil bych Vás o radu, jak je to s prohlášení o shodě. Vysvětlím Vám celou mou situaci, v které se nacházím a zajímal by mě Vás názor na daný problém.
Byl jsem osloven firmou Siemens VDO v Brandýse nad Labem, ať jim provedu revizi výrobní linky, která se bude začátkem příštího roku stěhovat do Německa. Když jsem namítnul, že je třeba doložit protokoly o shodě, tak na mě čučeli jak vyoraná myš. Řekl jsem, že revize rozvodů linky není problém, ale bez protokolů o shodě stroje prostě nedovolím nic riskovat. Posléze cca druhý den, mi volal vedoucí údržby p. XY, že našli živnostníka, který jim to napíše - protokoly o shodě. Že už se tam byl mrknout a je vše v pořádku. Je to pan XZT tel. xxx.

Nevím - může osoba bez akreditace udělat zkoušku stroje a vydat prohlášení o shodě - navíc není projektová dokumentace, jak to prověří?
Jakou má právní odpovědnost za své konání? Co taková osoba musí mít za zkoušky a osvědčení?
Když jsem po něm chtěl, nějaké osvědčení, že to smí dělat, tak se kroutil jak žížala, že to nikdo nikdy nechtěl.
Měl jsem ten nápad, když mě do toho už uvrtali, že bych firmu co dělala prohlášení o shodě uvedl do revize jako přílohu. Nerad bych se pro pár korun dostal do problémů.

Otázku podává: Tomáš Uzel
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 8. 12. 2007
 
 
Facebook Obchod IN-EL