+

AG-231 Připojování vodičů v rozváděčích

OTÁZKA:
Připojování vodičů v rozváděčích

Mám dotaz týkající se připojování vodičů v rozváděčích. Stále častěji se setkávám s tím, že spoje v rozváděčích jsou provedeny svorkami Wago. Svorky jsou pak zamáčknuté mezi ostatní vodiče v rozváděči. Přijde mi to dost nepřehledné a „neřemeslnické“.
Můžete mi prosím poradit, zda (a která) norma a konkrétní její článek toto řeší, popř. zakazuje? Našel jsem pouze normu ČSN EN 60439-1 ed. 2, čl. 7.8.3.2, kde podobná věta je, ale tato věta byla změnou A1 z 12/2004 vypuštěna.

Otázku podává: J. Procházka
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 26. 8. 2009
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL