+

DA-405 Předpisy na snímání koncentrací CO2 v pivovaru

OTÁZKA:
Předpisy na snímání koncentrací CO2 v pivovaru

Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký zákon nebo norma, která by řešila provedení snímání koncentrace CO2. Jedná se mi o měření koncentrace CO2 v prostoru pod spilkami v pivovaru, kde při spílání piva dochází k vývinu CO2, který klesá k zemi. Na trhu existuje více výrobců, kteří tyto snímače nabízejí, někteří pouze pro zavedení do řídicího systému, jiní i s vyhodnocovací ústřednou. Jedná se mi hlavně o funkční bezpečnost (jak tomu je např. u bezpečnostních obvodů strojů), pokud připojím snímač pouze do řídicího systému a podle koncentrace budu např. řídit otáčky VZT a zároveň budu při dosažení úrovní informovat akusticky a vizuálně obsluhu u spilek, splním určitě základní požadavky. Základní poruchové stavy snímačů se dají řídicím systémem ohlídat, ale pořád zde není žádný např. bezpečnostní modul se zdvojenými funkcemi atd.
Bohužel již v projektu pro nabídku byl pro každý větší prostor navržen pouze jeden snímač a to se mi nezdá příliš vhodné, protože bych už z důvodu bezpečnosti zvolil alespoň dva.

Otázku podává: M.K.
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 11. 2. 2011
 
 
Facebook Obchod IN-EL