+

AG-269 Proudový chránič předřazený více obvodům

OTÁZKA:
Proudový chránič předřazený více obvodům

Prosím o odpověď na následující otázku:
Je možné použít centrální proudový chránič nebo chránič a několik jističů za tímto chráničem?
Normy a příslušné články, o kterých by se dalo tvrdit, že se snaží odpovědět na mou otázku, by mohli být:
1. ČSN 33 2000-3 čl. 314.1, 314.2 - bude zrušena k 1. 5. 2011 - (mimochodem je nahrazena jinou?).
2. ČSN 33 2000-1 čl. 132.8.N1 - zrušena a v ČSN 33 2000-1 ed. 2 se již N1 nevyskytuje.
Zbývá už "jen" vyhláška č. 268/2009 Sb. a § 34 (2) b) a c).
Po zrušení ČSN 33 2000-3 mě nenapadá již žádný důvod, který by bránil použít např. centrální chránič, popř. několik chráničů a za tímto proudovým chráničem např. 3 jističe. Jediné, kde by mohl centrální chránič tzv. narazit, je snad vyhláška č. 268/2009 Sb. a § 34 (2) c) „přehlednost rozvodu, umožňující rychlou lokalizaci a odstranění případných poruch“, ale z uvedeného bodu není jasné, jak je to myšleno.
Je tedy možné centrální proudové chrániče používat?

Otázku podává: -----------
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 9. 3. 2011
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL