+

AA3-019 Napětí ochranného vodiče a proud mezi izolovaným a uzemněným ochranným vodičem ve zdravotnické izolované soustavě

OTÁZKA:
Napětí ochranného vodiče a proud mezi izolovaným a uzemněným ochranným vodičem ve zdravotnické izolované soustavě
Měřil jsem zdravotnickou izolovanou soustavu a naměřil na jejím ochranném vodiči oproti ochrannému vodiči normálního rozvodu 230 V. Když jsem pak měřil proud mezi oběma ochrannými vodiči, naměřil jsem 0,3 mA. K tomu ještě uvádím: Měření napětí jsem prováděl elektronickým voltmetrem s vysokým vnitřním odporem (10 MΩ).

V měřené zdravotnické izolované soustavě jsou neživé části navzájem spojeny izolovaným vodičem neuzemněného pospojování spojujícím neživé části v souladu s čl. 413.5.3 ČSN 33 2000-4-41. Podotýkám, že uvedená úprava byla provedena na základě ustanovení novější základní normy ČSN 33 2000-4-41, zatímco ve starší ČSN 33 2140 požadavek na izolované pospojování uveden není.

Napětí ochranného vodiče i proud mezi izolovaným a uzemněným ochranným vodičem se mi zdají příliš velké. Je uvedený případ v pořádku?

Otázku podává: F. Roubalík
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 13. 7. 2000
 
 
Facebook Obchod IN-EL