+

AJ-231 Nouzové vypínání

Kde je napsaná definice nouzového vypínání? Není mi jasné, za jakých podmínek použít normu ČSN 33 2000-5-537 ed. 2. Z pročítaných různých diskuzí jsem nabyl dojmu, že tam, kde je dálkově ovládaný vypínač, tak se musí uplatnit tato norma. Při revizích se setkávám s ovládáním hlavních vypínačů napěťovými cívkami a jinde podpěťovými. Pokud tato norma s požadavkem na ovládání podpětím platí pro všechny rozváděče s dálkovým ovládáním, tak kde je hranice a definice nouzového vypínání. Je přece rozdíl mezi staveništním rozváděčem a fabrikou na automobily. Jde mi konkrétně o použití podpěťové cívky, se kterou jsou spojeny výpadky elektrické energie. Pokud na tyto cívky použiji UPS, tak se tato fabrika stává závislou na spolehlivosti UPS. Je opravdu nutnost používat podpěťové cívky na ovládání hlavních vypínačů? Je opravdu nutné v některých provozech mít toto ovládání s podpětím, které na druhou stranu může při svém vybavení vést k jinému nebezpečnému stavu? V této otázce se mi nejedná o stroje.

Pavel Haniger

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 10. 8. 2017
 
 
Facebook Obchod IN-EL