+

DB-251 Dotaz k ČSN 33 2000-4-41 ed. 3

Dostala se mi do rukou nově vydaná edice 3 ČSN 33 2000-4-41 a při jejím studiu jsem narazil na větu, jejíž smysl mi poněkud uniká. Jedná se konkrétně o článek 411.3.2.1, pojednávající o požadavcích na funkci ochranných přístrojů pro automatické odpojení v případě poruchy. První odstavec tohoto článku je celkem srozumitelný a pochopitelný, problém však nastává v odstavci druhém, tvořeném touto větou: „Přístroj musí být vhodný alespoň pro odpojení vodiče (vodičů) vedení.“ Jedná se o krátkou a jednoduchou větu, ale přiznávám se, že jí prostě vůbec nerozumím. Pod pojmem „ČSN 33 2000-4-41“ si představuji pojistku, jistič, či chránič. Ty přece vždy odpojují vodiče vedení. Existuje snad něco z těchto zařízení, které pro odpojení vodiče (vodičů) vedení vhodné není? Pokud ano, tak z jakého důvodu? A k odpojení čeho se pak takové zařízení používá? Můžete, prosím, uvést nějaký příklad? Obracím se na Vás, coby na spolutvůrce této normy a jako takového osobu nejpovolanější a pokud mi pomůžete tyto otázky nějak srozumitelně, polopaticky zodpovědět, budu Vám velmi vděčný.

Petr Prášek

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 10. 1. 2018
 
 
Facebook Obchod IN-EL