+

DA-639 Tabulka pro práci na vrtačce jako součást MPBP

Může být tabulka „Při práci na vrtačce dodržuj tato pravidla“ (viz níže uvedené foto tabulky), která je instalovaná u staré stojanové vrtačky v dílně jedné organizace, považována za Místní provozní bezpečnostní předpis dle ustanovení § 4 odst. 2 a 3 nařízení vlády č. 378/2001 Sb.? Přiložená univerzální tabulka shrnuje obecné zásady bezpečné práce se strojem a byla pravděpodobně vytištěna v době totality v mnoha kusovém nákladu. Pokud uvažuji selským rozumem, tak já bych řekl, že ano. Pokud se na problematiku podívám tak, jak to praví odstavec 2 § 4 nařízení vlády č. 378/2001 Sb., tak pak v ní postrádám „stanovení rozsahu kontroly zařízení“.

Provozovatel nemá žádnou původní průvodní dokumentaci od výrobce této vrtačky. Na výrobním štítku vrtačky je uvedeno: TOS Svitavy, typ: VS16, výr. č. 630830, rok výr. 1963.

Prosím tedy o váš názor čili poraďte.

Petr Doseděl

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 17. 3. 2019
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL