+

AH-710 Rozčlenění přenosného nářadí a strojů a jejich revize

Mám několik dotazů ohledně rozčlenění přenosného nářadí, strojů a jejich revizí.

1. Dle ČSN EN 62841-1 je přenosné nářadí vymezeno jako zařízení, které pracuje na napětí do 250 V AC, DC jednofázové nebo do 480 V AC trojfázové a do jmenovitého příkonu 3 700 W. Jsou tedy zařízení (nářadí), které mají jmenovitý příkon nad 3700 W stroje?

2. Dle ČSN EN 62841-3-4 je přenosná stolní bruska vymezená požadavky: průměr kotouče do 310 mm, tloušťka kotouče do 30 mm a obvodová rychlost do 50 m/s a samozřejmě jmenovitým příkonem do 3 700 W. Pokud tedy bude překročen například průměr kotouče (např. 350 mm), bude takováto bruska považována za stroj podle ČSN EN ISO 16089?

3. Ruční mixery jsou dle ČSN EN 12853+A1 považovány za potravinářské stroje, pokud jsou dle čl. 1.1 používány v restauračních, podnikových velkokuchyních a v potravinářských provozech. Pokud jsou používány v domácnostech, tak nejsou za stroje považovány dle čl. 1.2. Pokud tedy bude ruční mixer se jmenovitým příkonem 750 W používán v restauraci, bude se jednat o stroj, ale pokud bude používán například v kuchyňce v administrativní budově, nebude jako stroj hodnocen?

4. Pokud tedy bude brána stolní bruska jako přenosné nářadí dle ČSN EN 62841-3-4, může být revize provedená dle ČSN 33 1600 ed. 2 s přihlédnutím k ČSN EN 62841-1 (ČSN EN 62841-3-4)?

5. Pokud tedy bude moci být revize na stolní brusce provedená dle ČSN 33 1600 ed. 2, lze ji brát jako nepřipevněný spotřebič třídy ochrany I užívaný např. ve skupině C a stanovit termín následné revize na 24 měsíců?

Jiří Peterek

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 19. 7. 2019
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL