+

AD-627 Sloupy veřejného osvětlení

Lze považovat sloup veřejného osvětlení za elektrické zařízení? Platí tedy pro sloup, že by měl mít certifikaci (např. jaký stupeň ochrany krytem splňují dvířka)? Od výrobce sloupu jsem dostal informaci, že jejich sloupy mají krytí IP33, ale nejsou schopni to podložit s tím, že jsou výrobci jen ocelové konstrukce. Podle čl. 714.512.2.105 ČSN 33 2000-7-714 ed. 2 musí mít elektrické zařízení stupeň ochrany krytem nejméně IP33. Je tedy sloup elektrické zařízení? Dle mého názoru by měl být.

Hagara

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 3. 10. 2022
 
 
Facebook Obchod IN-EL