AE-537 Musí být v rozváděči hlavní vypínač?

Je v nějaké normě definováno, že v rozváděči musí být instalován hlavní vypínač? Z hlediska návrhu to chápu jako samozřejmost, ale pokud bych to měl vytknout, tak na základě čeho? ČSN 33 2000-4-46 ed. 3 v článku 462.1 uvádí, že každá elektrická instalace musí mít prostředky pro odpojení od každého zdroje napájení. To chápu jako že v hlavním rozváděči budovy budu mít hlavní vypínač, ale co podružné rozváděče nebo AC rozváděče FVE a podobně? V ostatních normách nacházím informace, co mají splňovat vypínače technicky, jaké prvky smím použít a podobně, ale ne povinnost v rozváděči vypínač užít.

Jan Žák

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 18. 5. 2026
 
 
Facebook Obchod IN-EL