+

AC-003 Uložení svodů uvnitř kostelní věže?

OTÁZKA:
Uložení svodů uvnitř kostelní věže?
ČSN 34 1390 v čl. 147 a 148 řeší mj. problematiku hromosvodu kostelů. V čl. 147 se uvádí možnost vedení svodu uvnitř budovy pro snadnější připojení vnitřních kovových hmot (zvonů, hodin, atd.).
Konference III, v části referáty - bod 6, se zabývá ochranou kostelů před bleskem. Zde se hovoří o tom, že uložení svodů uvnitř kostelní věže není přípustné, stejně jako spojení svodů s mechanickým a elektrickým zařízením vyzvánějícího mechanismu a hodinami.
Jaké je Vaše stanovisko k uvedené problematice a podle čeho postupovat při řešení hromosvodu kostelní věže.
Otázku podává: Ing. Weisfeit
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 7. 11. 2001
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL