+

AG-065 Zatížitelnost prodlužovacích přívodů

Setkal jsem se s pohyblivým prodlužovacím přívodem zakoupeným v obchodní síti. Je používaný společně se spotřebiči v úklidové firmě. Prodlužovací přívod je na bubnu a na štítku má tyto parametry: Délka 20 m, H05VV-F 3G 1,00 mm2, při rozbalení 2 200 W max. 10 A. Při porovnání s ČSN 34 0350 § 3526 by však tento prodlužovací přívod neměl vyhovovat. Mám k tomu dvě otázky:
1. Smí se použít šňůr menšího průřezu než 1,5 mm2 při jmenovitém proudu 10 A a délky 20 m?
2. Mohou se ve firmě používat pohyblivé prodlužovací přívody do délky 5 m, při průřezu 1 mm2 a jmenovitém proudu 10 A?
(Podle uvedené normy § 3526 jsou takovéto přívody určené pro domácnost. Mohl by mít IBP proti přívodu délky 5 m, průřezu 1 mm2 a jmenovitém proudu 10 A, používanému ve firmě, námitky?)

Otázku podává: J. Jonáš

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 11. 6. 2004
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL