+

AA1-088 Síť TN-C na TN-C-S a přizemnění bodu rozdělení

OTÁZKA:
Síť TN-C na TN-C-S a přizemnění bodu rozdělení

Úvod k otázkám :

Síť TN-C na TN-C-S a přizemnění bodu rozdělení

Vysvětlivky: HR - hlavní rozváděč, PR - podružný rozváděč.

Otázky:

a) musím bod rozdělení (vodiče PEN) v podružném rozváděči (PR) připojit jen z bodu E1 v hlavním rozváděči?

b) mohu bod E2 za určitých podmínek (je úmyslně označen jiným indexem, ale samozřejmě se jedná o jednu uzemňovací soustavu) spojit s nejbližší ekvipotenciální svorkovnicí EP (ušetřil bych hodně metrů kabelu, jelikož vzdálenost mezi rozváděči HR a PR je velká)?

c) např. pro průřez fázových vodičů S = 185 mm2 bude ochranný vodič PE (vodič pro připojení na hlavní uzemňovací svorku E1) průřezu S = 95 mm2?

můj názor:

- jelikož se nejedná o doplňující pospojování, musím bod rozdělení v podružném rozváděči (E2) přizemnit na hlavní uzemňovací svorku v hlavním rozváděči HR, tedy do bodu E1?

- jinak řečeno, všechny podružné rozváděče musím spojit s hlavní uzemňovací svorkou, tedy do bodu E1?

d) mám m. č. 212 - umývárna nádobí - prostředí AD4, v této místnosti je připojen třífázový mycí stroj a zásuvky 230 V/16 A

- mycí stroj je třífázový (jištění 32 A), z tohoto důvodu bych proudový chránič dle ČSN 33 2000-4-41 ed. 2 nenavrhnul - jaký je Váš názor?

- jelikož nevím, co bude v zásuvkách připojeno a nechci, aby mi proudový chránič nevypadával, z tohoto důvodu bych proudový chránič dle ČSN 33 2000-4-41 ed. 2 nenavrhnul - jaký je Váš názor?

- musí být světla v dané místnosti dle ČSN 33 2000-7-701 také přes proudový chránič?

e) mám m. č. 213 - umývárna zaměstnanců výdeje - ve sprchách prostředí AD4, v této místnosti je připojen jednofázový osoušeč rukou (jištění 10 A)

- jelikož se jedná o upevněné zařízení, z tohoto důvodu bych proudový chránič dle ČSN 33 2000-4-41 ed. 2 nenavrhnul - jaký je Váš názor?

- musí být světla v dané místnosti dle ČSN 33 2000-7-701 také přes proudový chránič?

f) mám m. č. 211 - přípravna jídel - prostředí normální, v této místnosti se bude vyskytovat hodně lidí (užívaná laiky), tedy bych navrhoval jištění zásuvek 230 V/16 A přes proudový chránič - jaký je Váš názor?

Otázku podává: -----
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 14. 1. 2008
 
 
Facebook Obchod IN-EL