+

AA3-049 Hlavní pospojování

OTÁZKA:
Hlavní pospojování
Mám problém - dohaduji se s bytovým družstvem ohledně pospojení.
Já tvrdím, že když se buď vyměňují kovové trubky za plastové a nebo plynové trubky, rozpojí se pospojení v koupelnách a v suterénu. Musí se provést nové pospojení a udělat revize na toto pospojení. Protože dochází k přerušení pospojení a znovu připojení. Podle mých zkušeností, když se mění kovové trubky vodovodní, které v dřívějších dobách sloužily jako hlavní svod, tak při výměně firmy, které to provádí už nenatáhnou hlavní svod pospojení, na který se připojují kovové části v koupelnách a v suterénu.
Chtěl bych napsat prohlášení ve kterém by bylo uvedeno proč se musí pospojovat a pokud dochází k rozpojení pospojení musí být provedeno měření přechodových odporů a pak napsaná revizní zpráva na pospojení, protože pospojení spadá do elektronorem. Prostě něco, co by donutilo bytové družstvo při výběrových řízeních na výměnu plynových trubek a vodovodních potrubí, aby od firem vyžadovaly provádět pospojení dle platných norem a též aby nechaly provést revizi, aby družstvo mělo doklad, že to bylo uděláno v pořádku a bez závad.
Prosím vás byli byste tak hodní a poradili mi, jak takovéto prohlášení mám napsat a přitom, aby mělo váhu!!!
Otázku podává: Michal Krasl
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 16. 6. 2003
 
 
Facebook Obchod IN-EL