+

AA1-049 Velké proudy a proudové chrániče (doplnění odpovědi 1. 3. 2006)

OTÁZKA:
Velké proudy a proudové chrániče
Chtěl bych konzultovat osazení proudových chráničů.
Investor vybavuje stávající výrobní halu a elektroinstalace bude provedena nově přípojnicovým rozvodem. Na něj budou připojeny zásuvkové skříně pro napojení pracoviště. Pracoviště bude vybaveno svářecími stroji a drobným nářadím. Z hlediska vnějších vlivů jsem tuto halu předběžně zařadil jako prostor s prostředím normálním. Nicméně investor chce použít proudový chránič do každé zásuvkové skříně na přívodu (40 A). Jde ale o proudové chrániče s vybavovacím proudem 300 mA. Původně chtěl osadit proudové chrániče i do hlavního rozvaděče na vývody 1200 A pro přípojnicový rozvod a dále na odbočkách k menším přípojnicovým rozvodům 250 A. To se mi zdá jako příliš riskantní z hlediska spolehlivosti dodávky elektrické energie (při jakékoliv drobné nesymetrii bude reziduální proud vypínat celou linku). S tímto požadavkem jsem se ještě nesetkal a navíc s proudovým chráničem 300 mA. Vzhledem k tomu, že prostředí není zvlášť nebezpečné se domnívám, že zmiňovaný proudový chránič je jen vylepšením a že může být použit s hodnotou reziduálního proudu 300 mA. Nepřišel jsem na to, podle jaké normy by byl povinný. Jde tedy o dobrovolnou zvýšenou (doplňkovou) ochranu?
Otázku podává: Tomáš Netrval
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 25. 9. 2004
 
 
Facebook Obchod IN-EL