+

AA2-074 Ochrana lištového osvětlení v průmyslu

Dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Projektuji výměnu lištového osvětlení v průmyslové hale se starými zářivkovými zdroji za nové se zdroji LED, opět v lištovém systému (vše bude nové). Výrobce tvrdí, že celá řada mnoha svítidel je jedno svítidlo. Stačí přivést napájecí kabel ke vstupním svorkám na liště a vše je „vyřešeno“. Já následně nemám problém s impedancí celkového vedení k nejvzdálenějšímu svítidlu, nepřekročím maximální délky vedení vzhledem k jištění a průřezu. Ovšem nastane-li porucha někde v lištách, jak na samotném svítidle, tak mezi vodiči, jistič mi nevybaví v předepsaném čase, protože se neuvažuje s rozvody v lištách. Můj dotaz je prostý. Jakým způsobem přistupovat k samotným svítidlům? Jedná se o jeden spotřebič, koncový prvek, jak tvrdí výrobce? Na jedné liště je až 38 světlených zdrojů. Tudíž nemusím započítávat do impedanční smyčky vedení v lištách mezi zdroji LED? Můj názor je vyměnit téměř všechny přívodní kabely za větší průřezy tak, abych i po započítání vedení v lištách nepřekročil impedanci a jistič vybavil v předepsaném čase. Samozřejmě budu konfrontován se stávajícím stavem, kdy to nyní funguje. Ovšem nikdo asi neřešil rozvody v lištách a případné poruchy během provozu.

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 6. 10. 2019
 
 
Facebook Obchod IN-EL