+

AA1-352 Proudové chrániče světelných obvodů

Mám dvě otázky ohledně použití proudových chráničů světelných okruhů.

1. Musí být použit proudový chránič 30 mA pro osvětlení ve zdravotním prostoru skupiny 1 (ordinace všeobecného lékaře) dle ČSN 33 2000-7-710 čl. 710.411.4?

2. Lze použít v bytě společný třípólový proudový chránič pro jeden světelný okruh (jistič) a více obvodů jističů jiného charakteru (např. zásuvky)? Byla by tak splněna podmínka ČSN 33 2130 ed. 3 Z1, která stanoví, že každý jednotlivý koncový světelný obvod v bytech a obdobných prostorech pro ubytování se vybaví doplňkovou ochranou pomocí proudového chrániče a tím splněna podmínka ČSN 33 2000-4-41 ed. 3 čl. 411.3.4? Nebo se musí použít proudový chránič jeden na osvětlení a druhý na ostatní obvody?

Děkuji za upřesnění.

Alexa

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 22. 2. 2020
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL