+

AA1-370 Rozváděč třídy ochrany II

Mohu požádat o vysvětlení následujícího?

Setkal jsem se s plastovým rozváděčem třídy ochrany II. Vnitřek rozváděče má dvě svorky PE (respektive jedna svorka PE se čtyřmi vstupy – typ OTL), která je izolována od montážního plechu. Přívod je proveden třížilově v TN-S.

Ale do této svorky je kromě žíly PE přívodního kabelu připojen vodič PE, který je připojen mimo rozváděč na ocelovou konstrukci. Nejedná se v tomto případě o pochybení?

Při studiu ČSN EN 61439-1 ed. 2 (čl. 8.4.4) a ČSN 33 2000-4-41 ed. 3 (čl. 412) jsem nenašel ustanovení, které by to zakazovalo.

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 5. 10. 2021
Aktualizováno: 21. 10. 2021
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL