+

AH-631 Revizní lhůta pro nabíjecí stanici

Mám takový menší problém ve věci určení (stanovení) revizní lhůty pro elektrické zařízení. Jde o nabíjecí stanici (zatím jednu, ale má jich být více) pro elektro vozidla. Tato nabíjecí stanice je umístěna na veřejně přístupném místě po dobu 24 hodin denně a je kryta pouze stříškou. Já si myslím, že ta revizní lhůta by měla být max. 1 rok. Při způsobu provedení té nabíjecí stanice se nabízí i 3letá lhůta, ale já si nedovedu představit její stav po této době. Navíc, vzhledem k tomu, že to budou používat převážně laici, tak bych v napájecím silovém obvodu viděl nejraději proudový chránič. V podkladech pro tuto (tyto) stanici se prakticky nic nenajde. Jde o dovozy z Německa, chytli se toho různí "podnikatelé" a protože jde opět o velký byznys s dotacemi, tak v tom začínají podnikat ti, kteří o elektrice vědí jen to, že to "kouše". Samozřejmě oni to nebudou instalovat, na to si seženou nějakou firmu nebo nějakého místního elektrikáře, a tak už nyní si dokážu představit ty šílenosti, které okolo toho budou. Co Vy na to?

(Dokumentace prakticky není, a pokud ano, tak v němčině, ale lhůta revize nebo požadavek na Fi chránič nikde není.)

František Čuchal

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 19. 4. 2017
 
 
Facebook Obchod IN-EL