+

AF-029 Doplňující pospojování nosných konstrukcí v koupelně

OTÁZKA:
Svítidlo s kovovým krytem v umývacím prostoru

Při rekonstrukci koupelny jsou často používány stěny koupelny ze sádrokartonu. Desky jsou upevněny na konstrukci z profilů z pozinkovaného plechu.
Považuje se tato konstrukce za nebezpečnou z hlediska zavlečení nebezpečného napětí? Těmito profily jsou protahovány kabely, a pokud by např. šroub při upevňování sádrokartonu pronikl do kabelu, objevilo by se na konstrukci síťové napětí. Jelikož po této konstrukci by se mohlo zanést napětí z kabelu z jiné místnosti , než je koupelna, proudový chránič by nereagoval.
Jak se v takovém případě postupuje? Musí se spojit konstrukce s doplňujícím pospojováním? ( samotné šrouby určené pro spojení profilů určitě nezaručují spolehlivé propojení-musí se používat spojení pomocí metrických šroubů a vějířovitých podložek , nebo nýtované spoje?) Jak má postupovat revizní technik při revizi takovéto koupelny? U hotové koupelny by se asi nedalo zjistit, zda všechny profily jsou spolehlivě pospojovány. Ale toto nebezpečí se týká i dalších obytných místností, jen míra nebezpečí v koupelně je daleko vyšší.

Otázku podává: Jaromír Miklík
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 20. 1. 2005
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL