+

AG-123 Krytí na vnitřní straně dveří rozváděče

OTÁZKA:
Krytí na vnitřní straně dveří rozváděče

Prosím o odpověď na níže uvedenou otázku:
Živé části na vnitřní straně dveří musí být před nebezpečným dotykem chráněny alespoň stupněm krytí IP1X ve smyslu ČSN EN 60529.
- To platí například také tehdy, pokud jsou na dveřích rozváděče signálky na 230 V nebo přístroje, které mají napájení na 230 V?
- Proč nelze použít dle normy ČSN EN 60439-1 čl. 7.4.2.2.1 (ve kterém je alespoň IP2X)?

Otázku podává: Jaroslav Blažek
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 1. 2. 2006
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL