+

AE-490 Umístění bytové rozvodnice

OTÁZKA:
Umístění bytové rozvodnice

Chtěl bych Vás požádat o jednoznačný názor na umístění bytových rozvodnic.
S investorem máme na toto téma úplně jiný názor. Já jako projektant elektro požaduji volné místo (min. 80 cm) před bytovou rozvodnicí a chci, aby byla na snadno přístupném a viditelném místě – čerpáno s normy ČSN 33 2130 ed. 2. Snažil jsem se ji tedy umísťovat na chodbu bytu mezi vstup a kuchyň, tam kde je největší rozvod kabelů. Názor investora je čistě kvůli vzhledu jiný, snaží se tuto rozvodnici co nejlépe "schovat". Používáme nyní standartní plastovou rozvodnici od f. Schneider (Pragma mini) v základní barvě bílá – požadavek investora. Nyní se tedy instaluje do komor, kde se uvažuje s regály a policemi, jak je zřejmé s přílohy. Jeho tvrzení, že se byty pak špatně prodávají, že se dají police odebrat, nebo že tam nemusí být vůbec, mně ale stále nepřesvědčilo. Proto píši Vám. Skončili jsme tedy na "kompromisu", že nejsou v projektu kresleny skříně, tudíž je pak před rozvodnicí volné místo. Pak je tu případ, kdy se instaluje i za dveře komory. Sice nejsem revizní technik, ale cítím, že i tato varianta není vhodná.
Mohli byste mi prosím napsat Váš názor na umístění těchto rozvodnic a poradit, na co bych se mohl jednoznačně odkázat tak, abychom se dohodli společně s investorem na finálním a správném řešení.

Otázku podává: Jiří Horský
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 27. 10. 2014
 
 
Facebook Obchod IN-EL