+

AE-641 Rekonstrukce napájecích rozvodů bytového domu + rekonstrukce osvětlení společných prostor – chodby, schodiště

Aktuálně mám projekčně řešit rekonstrukci napájecích rozvodů HDV ve 4podlažním bytovém domě, kdy by mělo dojít k přesunu stávajících RE (elektroměrových rozváděčů) ze sklepních prostor do pater jednotlivých chodeb. S tímto by měla proběhnout i rekonstrukce osvětlení ve společných prostorách – chodby, schodiště. V rámci získávání podkladů jsem oslovil investora, respektive jeho partnera řešícího požární bezpečnost s žádostí o PBŘ či požadavky na elektro. Předpokládal jsem nouzové osvětlení, požární odolnosti RE umístěných na chodbách apod. K mému překvapení mi dotyční sdělili, že se nejedná o novostavbu a tato že má být posuzována jako stávající stavba podle původních norem. Že žádné PBŘ nemají a vydávat nebudou a že jestli tam nějaké NO a odolnosti chci, ať si je tam dám po dohodě s investorem, pokud to zaplatí. A že to bude jen dobře. To se mi po pravdě moc nelíbí a nerad bych naprojektoval a navrhnul něco, co by ve finále mohlo způsobit nějakou újmu – například v případě požáru. Dle mého názoru, pokud provedu rekonstrukci osvětlení, tak bych toto měl provést dle nových ČSN, a to včetně NO. Dtto je to s požárními odolnostmi dvířek u RE v chodbách, kudy mohou obyvatelé BD unikat v případě požáru, dtto ostatní rozvody v těchto "únikových cestách". Můžete mi prosím poradit, jak tedy k tomuto přistoupit?

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 23. 10. 2019
 
 
Facebook Obchod IN-EL