+

AH-767 Revize ponorného čerpadla a budovy (Doplňující otázka 29. 7. 2021.)

Měl bych dva dotazy:

1. Zákazník po mě chce revizi na ponorné čerpadlo v místě, kde není el. síť. Pro napájení používá centrálu či bateriový střídač. Revizi potřebuje pro stavební řízení. Když jsem byl na místě, zkontroloval jsem zapojení podle návodů výrobců a izolační odpor, těsnost vývodek. Víc prakticky nejde zkontrolovat. Je to dostatečné pro revizi? Jak by potom vypadala?

2. Zákazník, poměrně velká budova (přízemí a patro, cca 300 m2 na patro), 4 rozváděče, revize pouze na dva podružné. Dokumentace schází, revize celé budovy, byť stará, není dohledatelná. V budově je jedna místnost používaná jako třída a jedna skautská třída, dále je tam jeden byt a garáž.

Otázka je, jak správně provést revizi.

Já jsem chtěl postupovat takto:
- zmapovat elektroinstalaci a nechat zakreslit skutečný stav projektantem + určení vnějších vlivů,
- udělat mimořádnou revizi celé elektroinstalace poplatné době stavby (spíše rekonstrukce).

Zapomněl jsem na něco?

Rád bych to udělal pořádně, jenže zákazník ví o jiném revizním technikovi, který mu to udělá bez projektu.

Podotázka: jak vypadá revizní zpráva, která bere v potaz starší normy. Pouze uvedu starší normy, jako bych uváděl aktuálně platné, a do doporučení dopsal úpravu na normy nové?

Petr Valenta

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 19. 7. 2021
Aktualizováno: 29. 7. 2021
 
 
Facebook Obchod IN-EL