+

AK-179 Protokol o zkoušce antistatické podlahy (Doplňující otázka 26. 10. 2022.)

Pracuji jako revizní technik a provádím hlavně revize elektrických instalací ve zdravotnictví. V jedné nemocnici, pro kterou již 14 let zajišťuji pravidelné revize, jsem se setkal s tímto problémem (je nutné dodat, že s tímto problémem jsem se již setkal i v jiných nemocnicích).

Jedná se o tuto záležitost.

Firma, která zde prováděla rekonstrukci elektroinstalací v místnostech JIP zároveň zde instalovala i antistatické podlahy. Proto jsem vedoucího technického oddělení nemocnice, který se měl zúčastnit kolaudace zrekonstruovaného oddělení upozornil mimo jiné na to, aby konkrétně při převzetí antistatických podlah požadoval Protokol o zkoušce antistatické podlahy, kde by měly být uvedeny i výsledky měření dle ČSN 33 2000-6 ed. 2. Protože firma nebyla schopna toto předložit, tak mě požádala, zda bych byl ochoten toto měření pro ně provést. Když jsem vedoucímu stavby předal vypracovaný Protokol o zkoušce antistatické podlahy, bylo mi sděleno, že tento absurdní požadavek splnili jen z toho důvodu, že nějaký revizní technik nemocnice to požaduje. A zároveň mi sdělil, že takovéto činnosti provádí již 20 let a žádné kontrolní orgány to od nich nikdy nepožadovaly a že vždy bylo vše v naprostém pořádku a toto byla jen výjimka a oni budou pokračovat tak jak to doposud dělali. Po takových zkušenostech si někdy připadám „jako bych bojoval s větrnými mlýny“ a že tu jsem snad jen jediný, který si dělá nepříjemnosti a ostatním to prochází a jsou z těchto důvodu i oblíbeni. Mohl byste mi sdělit zda se mýlím a jestli ne, jak je možné, že třeba v tomto případě firma 20 let provádí takovouto činnost a nikdo proti tomu nic nenamítal?

Frühauf

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 21. 10. 2022
Aktualizováno: 26. 10. 2022
 
 
Facebook Obchod IN-EL