+

AH-077 Revize a kontroly svářeček

OTÁZKA:
Revize a kontroly svářeček
V dříve platné ČSN 05 0630 byla uvedena v čl. 37 pro obloukové svářečky pravidelná prohlídka 1x za 6 měsíců a výsledky měření a prohlídky se zaznamenaly do příslušné karty, která byla přilohou normy. V nové ČSN 05 0630 toto ustanovení vypadlo.V podniku máme nové svářečky a pravidelné kontroly děláme 1x za 6 měsícu a píšeme do karet. Při kontrole ISO byl komisařem vznesený dotaz v jakých termínech provádíme pravidelné revize svářeček. Po prostudování technických norem jsem nikde nenašel termín pravidelné revize elektro a všude jsou uvedeny jenom prohlídky a údržba.
Mimo jiné na všechny svátřečky , které máme v provozu nám jezdí pravidelně odborný servis, který je vyškolený od výrobce a jedenkrát ročně provádí servis i kalibraci na což máme doklad. Prosím o upřesnění jak mám postupovat - mám brát svářečku jako pracovní stroj a potom dělat pravidelnou revizi podle prostoru a stanoveného prostředí ve kterém je svářečka umístěna? A nebo mám postupovat podle jiné normy kde jsou termíny alespoň doporučené?
Otázku podává:Spilka Alexandr
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 25. 7. 2003
 
 
Facebook Obchod IN-EL