+

AG-109 Chránič a zásuvky do 20 A

OTÁZKA:
Chránič a zásuvky do 20 A

Mnohdy se setkávám s tím, že při elektroinstalaci domů je použito pro připojování zařízení provozovaného venku zásuvek 32 A, které jsou ale jištěny jističem 20 A. Musí být v takovém případě použit proudový chránič? Vztahuje se nařízení, citované pod dotazem, k hodnotě jističe, či zásuvky?
Povinnost stanovená v čl. 471.2.3 - ČSN 33 2000-4-47, totiž vybavovat zásuvky pro napájení zařízení provozovaného venku proudovým chráničem, jehož jmenovitý reziduální vybavovací proud nepřekračuje 30 mA, se vztahuje jak na jednofázové, tak na třífázové zásuvky do jmenovitého proudu 20 A včetně. Pro zásuvky nad 20 A tato povinnost již neplatí.

Otázku podává: Jaromír Miklík
Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 10. 8. 2005
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL