+

AD-604 Rozváděče do venkovního prostředí (Nový příspěvek 6. 9. 2020.)

Musí výrobce rozváděče uvést v návodu, že rozváděč je určen pro venkovní prostředí (má-li např. krytí IP65), případně za jakých podmínek (např. umístění stříšky nad rozváděč), nebo postačí na štítku rozváděče označení krytí, které bude vyšší než IPX3, a to bude postačující pro umístění do venkovního prostředí? Bude-li povinnost to v návodu uvést a nebude to tam, potom se nesmí rozváděč např. s krytím IP65 do venkovního prostředí umístit?


Citace:

ČSN EN 61439-1 ed. 2:2012:
8.2.2 Ochrana před dotykem živých částí, vniknutím pevných cizích těles a vody
V případě rozváděčů pro venkovní používání, které nemají žádnou přídavnou ochranu, musí být druhá charakteristická číslice nejméně 3.

NV č.118/216, § 5:
(8) Výrobce zajistí, aby byly k elektrickému zařízení přiloženy návody a bezpečnostní informace v českém jazyce. Tyto návody, bezpečnostní informace a jakákoli označení musí být jasné, srozumitelné a snadno pochopitelné.

Ing. Josef Havel

Další obsah stránky je přístupný pouze pro předplatitele
Vytvořeno: 14. 8. 2020
Aktualizováno: 6. 9. 2020
 
 
Facebook
Twitter Obchod IN-EL